Yeni Gelişme

19 Şubat 2021 tarihli ve 31400 sayılı Resmi Gazete'de yayınlanan 3556 sayılı Cumhurbaşkanı Kararı, COVID-19 kaynaklı kısa çalışma ödeneğini 31 Mart 2021 tarihine kadar uzatmaktadır.

Cumhurbaşkanı Kararı Neleri Düzenliyor?

Kısa Çalışma Ödeneği

31 Ocak 2021 tarihine kadar (bu tarih dâhil olmak üzere) kısa çalışma ödeneğine başvurmuş olan işyerleri için kısa çalışma ödeneğinin süresi, önceki uzatmalarda uygulanan aynı esaslar çerçevesinde, 31 Mart 2021 tarihine kadar olmak üzere uzatılmaktadır. Yeni uzatma süresi, iki aylık son uzatma süresinin bitiminden itibaren (bir başka ifadeyle, 28 Şubat 2021 tarihinden itibaren) başlayacaktır.

Sonuç

COVID-19 salgını, Türkiye'yi ve Türkiye'deki çalışma yaşamına dair uygulamaları esaslı bir şekilde etkilemiştir. Devlet, işverenlere destek olmak ve çalışanları korumak amacıyla bazı uygulamaları yürürlüğe koymaya devam etmektedir. İşverenlerin COVID-19 salgınına ilişkin gelişmeler oldukça konu ile ilgili tüm hukuki değişiklikleri yakından takip etmelerini tavsiye ederiz.

The content of this article is intended to provide a general guide to the subject matter. Specialist advice should be sought about your specific circumstances.